| Laurentiu_Cosmin_1982_rHPq a întrebat:

Am acest sistem AMD Athlon 64 3000+ 2ghz, 2 gb ram ddr1 400, placa baza Asus nForce4, placa video Asus ATI Radeon hd2600 pro 256 mb, HDD SATA, sursa 400W.
Ce sistem e mai recomandat pentru acest PC? Windows XP 64, Windows 7 home si/sau Windows Vista pe 64 sau 32 bitzi. As vrea un sistem de operare compatibil cu pc-ul meu, aceste componente nu a vazut windows 7 abia stia de vista unele cu me placa video. As pune win xp dar nu mai am programe noi, cum e internet explorer, cu mozilla sau chrome nu prea merge de pe yotube si altele. Inlocuitor la internet explorer ce as punea pune pentru win xp?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pune win7 pe 32 bit! O sa mearga! Bafta!

| androidname a răspuns:

Salut! Eu recomand Windows7 professional pe 32bit. Bafta!

| Laurentiu_Cosmin_1982_rHPq explică (pentru androidname):

Multumesc de raspuns, dar ce e cu acest Windows7 professional? Cu ce e diferit de home premium sau ultimate?

| Laurentiu_Cosmin_1982_rHPq explică:

Eu acum am windows home premium x64, merge bine windowsul, dar in jocuri am ceva sacadari, pe YouTube cu Adobe flash player pe 720 merge sacadat putin, pe html5 merge bine. Cand am instalat windowsul mergea perfect pe 720 de pe YouTube. Versiune pe 64 consuma mai multe resurse decat cea de 32? Si intre Win 7 home premium si ultimate care e mai bun? Ma gandeam la home consuma mai putine resurse. Eu vream pc-ul sa mearga fluent si ma gandeam la win xp 64 dar cum ziceam e vechi nu mai merg unele aplicatii noi. Multumesc.