| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am acest sistem AMD Athlon 64 3000+, 2 gb ram ddr1, placa baza nForce4, placa video ATI Radeon X1950 xt 512 ram si 256 biti. Si filmele de pe yotube in 720 hd merg sacadat, pe pc merg bine cele de 720 hd tot de pe yotube descarcate. Am windows xo pro sp2, si windows 7 la fel era, numai ca la windows 7 nu gasesc drivere pentru placa mea video cum trebuie si nu merge catalistu. Placa are alimentare separata de la sursa, e posibil sa am sursa prea slaba sau asa trebuie sa fie? Sursa e de 400W.
Inainte aveam o placa video ATI HD4650 512 ram si 128biti si mergea mai bine filmele de pe yotube 720 hd si cele de 1080 dar cam cu sacadari.

Ce vreau sa stiu daca e sursa slaba pentru aceasta placa video sau e placa video defecta sau nu suporta ea hd de pe yotube, fiind o placa mai veche.
Am incercat ceva jocuri si alea merg bine. Si sistemu lde operare merge cateodata mai infranat.

Nu stiu ce windows sa pun pe PC-ul meu, oare cu 8.1 ar merge mai bine ca asa se lauda?

Multumesc.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaniDanutzz2015 a răspuns:

Ar putea fi o problema de la windows, poti incerca sa-l reinstalezi si sa vezi daca e de la el. Totusi de vina cred ca este placa video, si nu cred ca are vreo legatura cu sursa.

| Laurentiu_Cosmin_1982_rHPq a răspuns:

Am tot reinstalat windowsul, acum am xp ca aici merge bine driverul placi video. Ma gandeam sa incerc Vista. Mkv hd merg bine pe 720, la 1080 nu prea. La mp4 hd am probleme mai mari

| Laurentiu_Cosmin_1982_rHPq a răspuns:

Si alta problema, la inceput nu am prea stiut cu me cu alimentarea placi video si cam de atunci am dat-o peste cap, nu mai gaseste singura driver-ul, trebuie manual si numai in win xp merge catalistu, in win 7 si vista nu merge si greu o instalez. Se mai poate face ceva sau e ars ceva pe la ea?