| Vasy1998 a întrebat:

Am bagat Gta IV si imi merge cu lag indiferent de rezolutie si de cat de clar se vede (adica low quality, high, medium) am dat low la toate si merge in lag.

PC meu: Amd Athlon Phenom X3 Triple Core de 2, 16Ghz, 3 Gb Ram, Nvidia GeForce gt8500 512 mb.
Astept parerile voastre pentru a da funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| anonym012 a răspuns:

Salut! Imi pare rau sa te anunt ca placa video nu duce jocul.Chiar daca ai un procesor destul de puternic pentru a rula jocul si destula memori RAM, placa video trebuie sa fie minim 8800GT, deci este bine ca merge si asa sacadat, daca chiar vrei sa mearga binisor trebuie lucrat la setari, dar tu daca ai facut deja asta nu iti mai ramane decat sa schimbi placa video.PS. Daca te intereseaza si vrei sa te ajut spune-mi un buget si da-mi numele de la placa de baza. Sper ca te-am ajutat salut!

| Vasy1998 explică (pentru anonym012):

La cerintele jocului la cerintele maxime scrie gt8600, asa ca nu e o mare diferenta. ai scris tu gresit 8800.

| anonym012 a răspuns (pentru Vasy1998):

Nu am scris gresit, asa scrie de unde am luat cerintele: http://www.game-debate.com/....../index.php
si ma rog, poate ca difera unele site-uri de altele, dar cel mai important lucru este acela ca ai nevoie de o placa video mai performanta ca sa joci acest joc.Si 2 ce ai spus tu ca intre Gt8500 al tau si Gt8600 nu este o mare diferenta este iarasi gresit, deoarece tu ai 450 MHz la viteza procesorului, Gt8600 are 540 MHz, tu ai 256 mb memorie la o viteza de 400 MHz cu o memorie Bus de 128 biti, iar Gt8600 are 512 mb memorie la o viteza de 700 MHz cu Bus tot de 128 biti, tu ai memorie GDDR2 la o viteza de banda de 12.8GB/sec,iar Gt8600 are memorie GDDR3 la o viteza de banda de 22.4GB/sec si multe alte avantaje fata de placa ta, deci se vede performanta in plus.Dar revenind la discutie, placa ta video nu duce jocul, pace!

3 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Nu e buna placa video, si sa nu o fortezi ca ramai fara.