| Delocimportant a întrebat:

Am conectat laptopul la un televizor, adica folosesc televizorul pe post de display pentru laptop.
Problema este, insa, urmatoarea: imaginea care o trimite laptopul catre display este prea mare, adica, de exemplu, butonul de START al Windows-ului nu se vede decat 2 milimetri.
Am intrat la Control Panel etct., dar nu am reusit sa remediez problema. Va rog, daca puteti, ajutati-ma. Multumesc.

1 răspuns:
| Raul5765578 a răspuns:

Salut:este foarte simplu dai click dreapta pe deskop si dai pe screen resolution si dupa iti va aparea 4 optiuni dai pe a 2 optiune resolution dai ce rezolutie vrei ca sa se vada bine imaginea apoi dai Apply si ok. Sper ca ti-am fost de folos.