| MadaFakar a întrebat:

Am cumparat Euro Truck Simulator 2 pe STEAM cu 5 E si vreau sa joc multiplayer si nu ma lasa sa ma inregistrez pe Multiplayer pe site imi zice asa: We were unable to find Euro Truck Simulator 2 or American Truck Simulator on your account, please ensure your profile is set to public and that you have played the game at least 2 hours adica (
Nu am reușit să găsim Euro Truck Simulator 2 sau American Truck Simulator în contul dvs., asigurați-vă că profilul dvs. este setat la nivel public și că ați jucat jocul cel puțin 2 ore ) dar eu am 3 ore jucate pe el.

2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Asigură-te că ai setat pe public profilul și detaliile jocului:
Profile --> Edit Profile --> My Privacy Settings --> "Game details:" --> Public.

| Zartbitter a răspuns (pentru Zartbitter):

A, și, bineînțeles, nu uita să repornești Steam :-))