| CosminDDB300 a întrebat:

Am cumpărat un cont de MC Java de la un tip (nețepar), am jucat două zile și după am luat o pauză de trei zile. In a 4-a zi când am intrat, a trebuit să mă loghez, am pus email-ul și parola și după mi-a apărut un msj. roșu care zicea contul Microsoft nu mai există, am vb cu tipul de la care am luat contul și s-a jurat că el nu a umblat și îl cred. CUM AS PUTEA să-mi recuperez contul? A mai pățit cineva la fel? Help please

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Din păcate nu am pățit astfel de minuni, însă eu nu as fi așa sigur in privința acelui tip.
In ziua de azi oamenii nu sunt ceea ce par, iar faptul că el o mai fi având acces la cont, i ai oferit indirect libertatea de a-ti umbla prin cont.Asa că data viitoare schimba-i parola, activează 2-step verification și nu-ti mai face nimeni nimic.
Din moment ce contul nu mai e, nu dispare din senin, dispare după nu știu cât timp și ești anunțat de ei că ți-l vor șterge, însă așa din senin, niciodată!