| qAndduinniho a întrebat:

Recent mi-am cumparat un iph 5 s, am icloudeul si parola de la propietar, dar nu detin contul de email pe care a fost facuta adresa, am pus contul si parola corect si imi spune ca contul este dezactivat! Ce pot face in privinta asta, proprietarul nu doreste sa ma ajute (nu stiu de ce).
Sustine ca as fi schimbat eu parola si din astea, dar eu n-am umblat la nimic, va rog sa ma ajutati daca ati mai patit sau daca va pricepeti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Exact cum a spus si denismaria. Telefonul este 100% furat, iar propietarul de unde a fost furat a schimbat parola si bineinteles ca cel care l-a vandut nu are de unde sa stie parola.nu poti decat sa-l arunci la gunoi pentru ca de iCloud nu ai cum sa scapi decat daca ii schimbi placa de baza...proces care te va costa mai mult decat telefonul

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Telefon furat. Nino, nino, politia!

| denismaria92 a răspuns:

Normal ca nu te mai ajuta. Telefonul a fost furat si a fost blocat cu un anumit cont de iCloud. Nu mai ai ce sa ii faci.

| qAndduinniho explică:

Multumesc! am inteles