| anonim_4396 a întrebat:

Am dat rapair la windows 7 cu tool-ul preinstalat
Driverul de la placa video nu mai porneste, nu sunt sigur stiti programul pe CD dr la nVIDIA gtx acel program da crash si pe jocuri imi spune ca n-am driverul de la placa video
Ar trebui sa dezinstauez driverul apoi sa il instalez inapoi de pe CD? (Merge un pc si fara driver la placa video?)

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Poti sa-l folosesti la lucruri marunte, navigare pe net, sa privesti un film, fara driver video. Insa jocurile nu vor merge asa. Incearca sa instalezi o versiune mai veche daca cea mai noua da crash.

| Frunzescu a răspuns (pentru AlinKun):

Inainte de a folosi tool-ul de reparare de la windows mergea perfect, dupa ce l-am folosit toate programele instalate de mine dau crash, +sa instalez ceva nu prea merge ca cablul de la hard e cam defect
Ar trebui sa il dezinstalez apoi sa reinstalez driverul de pe cd?
Azi m-am uitat la control panel, la programe am dat dublu click pe programul ce dadea crash apoi mi-a aparut ca da sa instaleze driverul ( cd-ul nu era pus in pc ) apoi s-a blocat ( cablu masii ) nici sa inchid pc -ul nu a mers pana nu am impins cablul cu mana in mufa deci, ce ar trebui sa vad ce face daca tin cablul si apoi dau iar la program?
Adica e sansa sa mearga?

| AlinKun a răspuns (pentru Frunzescu):

Daca poti, recomand o reinstalare de sistem. Probabil ceva a mers prost si posibil sa se fi corupt date de sistem.