| xt9000 a întrebat:

Am inceput sa joc dead frontier.nu stiu de unde sa iau arme si gloante

1 răspuns:
| Ehrenberger_Albert_1990 a răspuns:

Mai intai du-te afara unde sunt zombie si cauta cadavre/masini sau alte chesti cu un? deasupra ei. Poti gasi arme, gloante, mancare, medicamente, haine, armura sau bani. Daca n-ai gasit ce-ti trebuie poti sa te duci la Market si acolo poti cumpara lucruri(arme, gloante etc.) de la alti jucatori sau daca n-ai bani poti sa vinzi obiecte ce nu-ti mai trebuie(tot la Market) pe bani si dupa aia iti cumperi ce iti trebuie.