| biaaaaa a întrebat:

Stiti cumva daca agentii de paza au in dotare arme? Si daca da, cu ce fel de gloante?

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

CEa ce iti pot garanta,este ca au arme,dar nu cu gloante adevarate,ci gloante de cauciuc,sau cu gaze.
Eventual pistoale cu electrosocuri.
Eu la vechiul loc de munca(agent de paza) aveam tonfa,(baston) sprey paralizant(cu piper)statie emisie receptie,insa nu e batut in cuie.
Poti avea si pistol insa nu cu gloante adevarate.
Inainte sa iti dea pe mana armament trebuie sa treci niste teste psihologice,si eu cand mi-a dat tonfa, spreyu, statia si tot ce aveam pe procese verbale, a trebuit sa dau niste teste psihologice, ca nu le da orice nebunlaughingcine stie cui i le da si incepe sa casune pe oameni cu tonfalaughing
Daca iai prins o tonfa la unu in cap numai se miscahappy