| Cristeann_Vally_1992 a întrebat:

Am intampinat o eroare la NFS Most Wanted 2012 si spunea asa
*A DirectX 10 or better graphics card is required. Please ensure you are using a supported graphics card with up to date drivers.
Va rog sa ma ajutati...
CEL MAI FRUMOS RASPUNS IA FUNDA!

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Placa ta video nu este compatibila cu dx 10, asadar nu poti pornii jocul. Degeaba ai facut update la ultima versiune a driverului.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Daca ai windows xp, el nu suporta peste direct x 9, ori ai placa video de rahat

| TechGuyTpu a răspuns:

Ori nu ai placa video suficient de buna, ori nu ai driverele, ori nu ai directx 10-11.Deci instaleaza driverele(daca nu sti cum descarca IO Bit Driver Booster), instaleaza directx(descarca-l dupa net). Daca tot asa face, ai placa prea proasta

| VladyXR a răspuns:

Placa pe care detii nu are directX 10 e posibil sa ai 9, incearca sa faci update la placa video!

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns:

Placa ta nu suporta directx mai mare de 9 cred!
directx 8.1= pixel shader 1.4
directx 9 = pixel shader 2.0
directx 9c = pixel shader 3.0
directx 10 = pixel shader 4.0

Tu poti avea placa video si de 2 gb daca nu ai pixel shader ce corespunde cu jocul nu merge doar daca descarci swift shader 4.0 si il pui in fisierul jocului!

| CHAOSGamingsiDesign123 a răspuns:

Iti trebuie DirectX si iti trebuie o grafica putin mai buna.