| asd98 a întrebat:

Am jucat acum 2/3 ani un joc si nu mai tin minte cum se numea...

La inceput parca te punea sa alegi un caracter din mai multe,iti dadea un castel unde puteai cumpara creaturi, alte chestii pentru castel(cladiri), iti faceai o armata care o lasa-i sa apere castelul si alta care mergea cu tine.Jocul nu era first-player...se vedea de sus si caracterul tau putea face un numar de pasi apoi lasa calculatorul sa-si faca miscarile sale.

Dau funda pentru cel mai rapid raspuns!

5 răspunsuri:
| Rky98 a răspuns:

Cred ca warcraft.

| Rky98 a răspuns:

Warcraft?

| stefanio1990 a răspuns:

Cred ca este unul dintre urmatoarele 1.Stronghold 2.Majesty 3.Age of Empires.

| asd98 explică:

NU e nici unul...Am mai cautat intre timp si am gasit : heroes of might and magic