| AlexisZLS a întrebat:

Am laptop Acer Aspire 5720 si de fiecare cand sunt intr-un meci la FIFA 07 mi se blocheaza si imi apare o imagine albastra cu un scris pe ea

Va rog spuneti-mi care poate fi cauza si cum o pot rezolva.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai pot fi cauze multiple. Cand te joci, tii laptopul pe o suprafata dreapta si la incarcat, da? Sper ca nu te joci pe baterie. De asemenea, trebuie sa verifici temperatura, sa nu se supraincalzeasca.

| AlexisZLS explică (pentru sltlp):

Cand ma joc tin laptopul pe birou si la incarcat si mi-am luat racitor.E in regula sau trebuie sa schimb ceva?

| AlexisZLS explică (pentru sltlp):

Tin laptopul pe racitor

| sltlp a răspuns (pentru AlexisZLS):

Tu totusi verifica temperaturile. Trebuie sa testezi cu diferite programele urmatoaele: memoria ram/hdd/temperaturi. SA vezi daca apar probleme.
la hdd: hard disk sentinel; la ram: memtest86+ temperaturi: cputemp si gpu-z.