| AndreiAndreiP a întrebat:

Am mai intrebat odata pe un site dar am uitat raspubsul straight face asa ca intreb aici sperand ca ma ajuta cineva.

Deci, atunci cand vreau sa instalez un joc sau sa pornesc un joc (minecraft) nu mi se deschide joci. Ori se deschide o fereastra de unde sa aleg cu ce sa deschid jocul ori sa deschide o fereastra un imi arata sa deschid cu internetul sau iar sa aleg cu ce sa se deschida.

Stiu ca e ceva de instalat dar nu mai stiu ce. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| z3n0xXx a răspuns:

Poate nu ai Java instalat.
Daca il ai atunci cand ti se deschide fereastra in care te pune sa alegi programul cu care sa fie deschis Minecraft'ul dai click pe OtherPrograms si cauti "Java(TM) Platform SE binary" daca nu il gasesti la RecomandedPrograms, apoi bifezi casuta cu "Always use the selected program to open this cand of file" apoi gata happy dar daca nici asa nu iti merge poate fi si din alte motive. daca jocul este crackuit si nu este cel original poate sa nu fie bun. thinking Ce Windows folosesti?