| alexfepa2011 a întrebat:

Am o consolo Wii adusa din Italia. L-am modat si la el am un hard extern de 250 gb cu jocuri pe el. Iar eu am bagat cd'ul original sa ma joc si am dat update wii si nu mai imi citeste hardul extern sad PLz spuneti'
mi

3 răspunsuri:
| cosmin2221 a răspuns:

Trebuie sa il modezi din nou, update-ul distruge modarea originala...

| cosmin2221 a răspuns:

Daca esti destept poti sa il modezi singur uite un tutorial: Avantaje softmod:

-Se poate efectua de oricine(conditia e sa nu fi atehnic) cu sanse de reusita de 99%
-Se pastreaza garantia
-Se ruleaza jocuri atat de pe medii optice cat si de pe external hdd, usb memory stick
-Se pot instala aplicatii pentru a transforma consola in media center(ruleaza filme avi, dvd...)
-Se pot instala emulatoare pentru jocurile de pe console mai vechi
-Ruleaza jocurile de pe toate regiunile
Tutorial pentru 3.1-4.1 http://www.wiihacks.com/......y-wii.html
Tutorial pentru versiunea 4.2
http://www.wiihacks.com/tutorial-archives/24839-softmod-any-4-2-wii.html

Am bagat un DVD cu un joc si nu-l citeste!?
Trebuie sa aveti consola modata: chip sau soft (tutorial de softmod: sus)

Cum ma conectez la internet?
Wii - Wii Settings - Pagina 3 - Country - UK - Pagina 2 - Internet - Connection Settings - Connection 1 - Wireless - Search for an Acces Point - OK - Selectati reteaua - OK - OK.
S-ar putea sa va ceara UPDATE. E pe riscu vostru daca il faceti sau nu. Puteti da YES sau NO.

Daca am jocuri piratate, exista riscul sa fiu banat?
NU. Sistemul online Nintendo nu este ca cel al Microsoft-ului. Puteti sa va jucati online fara griji (piratate sau originale), ca nu se va intampla nimic.

Ce DVD sa folosesc?
Puteti folosii: Traxdata, Memorex, dar cele mai bune sunt: Verbatim.

Cum ard un DVD?
Downloadati IMG BURN. Instalati - Bagati DVD-ul - Selectati imaginea ISO - Viteza de scriere: x4 - Burn.

Exista jocuri care intra pe DL?
Da: Super Smash Bros Brawl, Metroid Prime Trilogy, Metroid Other M, Samurai Warriors 3, Brothers In Arms Double Time si Rayman: Raving Rabbids Party Collection.

Tutorial WiiBrickBlocker ( jocuri fara update-uri )

*) Downloadati WiiBrickBlocker (Eu am luat versiunea: 1.3R2)
*) Dublu click pe WiiBrickBlocker (wii-ul negru)
*) Click Langue
*) Selectati english
*) Browse: cautati imaginea
*) PATCH

Sper ca te-am ajutat, daca mai vrei sfaturi imi poti cere in mesaj privat :)

| cosmin2221 a răspuns:

Daca ai facut update la 4.3:Softmod 4.3

Citeste: Ai nevoie de unul dintre aceste jocuri, dar sa fie ORIGINAL. Daca nu ai, nu mai are rost sa dai click pe link-ul de mai jos:

Indiana Jones Original Adventures (NTSC-U / PAL) - 4.3 U / E
Super Smash Bros Brawl (NTSC-U/J) - 4.3 U / J
Yu-Gi-Oh! 5D's - 4.3 U / E / J
Lego Star Wars - 4.3 U / E / J
Lego Batman - 4.3 U / E / J

http://www.wiihacks.com/......guide.html