| dablazepvp123 a întrebat:

Am o intrebare pentru jucatorii de league of legends, daca sunt de exemplu silver 4 adica e primul rank de dupa cele 10 meciuri, am 0 lp daca pierd meciur in rank ce se intampla scad in rank?

1 răspuns:
| zurghii a răspuns:

Da, daca pierzi in jur de 3 mecirui pe 0 LP scazi in silver V. Dupa cand ajungi iar la 0 LP si pierzi iar in jur de 3 meciuri te da in bronze I.
Cand ajungi la 100 LP te baga la promo. In silver trebuie sa castigi cel putin 2 meciuri pentru a urca in Silver III.
Sper ca te-am ajutat ^^