| Dutzaa a întrebat:

Am o intrebare legata de League of Legends. Poti sa promovezi direct in silver daca nu esti clasat in nicio divizie castigand 7/10 meciuri sau mai multe?

Răspuns Câştigător
| Sheriarty a răspuns:

Daca in sezonul trecut nu ai fost in nicio divizie atunci da, poti promova direct in silver. Daca ai fost spre exemplu Bronze 5 nici daca vei castiga 9/10 nu te vei clasa in Silver.

| Dutzaa explică (pentru Sheriarty):

Multumesc! Doar o nelamurire mai am... Daca sezonul asta fac 30 de exemplu si fac meciuri la rank si sa castig 8/10 sau 9/10 ma baga in vreo divizie?

| Sheriarty a răspuns (pentru Dutzaa):

Daca faci in timpul sezonului 30 si castigi 8 sau 9 jocuri cred ca tot pe undeva in silver te baga. Sezonul trecut la 10 meciuri te baga in Gold V, acum s-a schimbat putin.