| Sandu3 a întrebat:

Am o mare problema.De curand m-am folosit de un BACKUP la sistemul de operare pentru ca calculatorul mergea greoi si paginile se deschideau lent, browserul ma atentiona destul de des cu NOT RESPONDING desi faceam curatenie regulat.Mi-a spus cineva ca exista erori de Windows si ca ori ce i-as face trebuie reinstalat sau facut un RESTORE. Aveam un backup facut in 2012 de care m-am folosit, dar din pacate constat ca merge mai lent si mai prost decat inainte. Ceva imi solicita MEMORIA pana aproape de suta la suta si tot sistemul se ingreuneaza de la deschiderea paginilor de net pana la inchiderea lor cu mare greutate(dupa aprox.15-20 de secunde)Sincer habar n-am ce imi solicita asa de mult memoria.Antivirusul imi spune ca totul e normal, i-am dat o scanare cu Spybot dar n-a gasit nimic.Sincer ma depaseste situatia.Se misca lent, paginile nu se inchid sau deschid repede ceea ce ma enerveaza cumplit.Acel back-up a fost facut imediat dupa instalarea Windowsului si ar fi trebuit sa mearga brici.Ma poate ajuta cineva cu o sugestie sau o idee?

4 răspunsuri:
| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Sckimba windows cu unul mai bun de ex 7, 8 sau 8.1 sau 10

| Sandu3 explică (pentru Rosu_Cristian_2000):

Dar am Windows 7 SP1.Mai mult de atat ce sa-i fac.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns (pentru Sandu3):

Reinstaleaza windows sau schimba-l

| Miorlea a răspuns:

HostName: BigNation | Let's play!
Address: 188.214.58.10:7777
Players: 9 / 50
Ping: 70
Mode: RPG Romania 2.4.1
Language: Romana
https://www.youtube.com/watch?v=lbY3gPawjtE
Pe mine ma cheama Seful si va pot ajuta cu ceva daca dati /n!