| JokerDeaD a întrebat:

Am o mare problema.
Recent am instalat windows-ul si am zis sa instalez Google Chrome, am intrat pe internet, iar din senin mi se blocheaza imaginea si mouse-ul. Am asteptat 5 min si nimic, i-am dat restart si nu se mai aprinde.
Adica se aprinde pana trece de faza cu incarcare, nu ajunge la Welcome.
Intre cele doua secvente apare o fereastra albastra care dispare imediat, nu apuc sa citesc nici macar un cuvant, apoi isi da restart si tot asa.
Daca ma poate ajuta cineva, chiar nu stiu ce sa fac.
Dau funda!
Multumesc!
Imi pare rau ca am scris un roman, dar am vrut sa fiu explicit ca sa intelegeti despre ce este vorba.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Problema pe care o ai este BSOD.
Ecranul Alabstru apare ceva scris si dupa aceea dispare.

Aceasta problema se intampla din mai multe lucruri:
-Drivere neinstalate
-Drivere corupte
-Haridisk corupt
-Virusi
-Program instalat "prost"
-Probleme de windows

Sunt multe lucruri care pot sa vina de la aceasta problema dar eu zic asa:
Sa tina mai mult BSOD pentru a nota eroarea si pentru a afla cum se poate remedia sau poti sa cureti sistemul pentru a repara problema.

My Computer=Properties=Advanced= (Startup and recovery) Settings
Debifezi (automatically restart) si dai Ok.

Si gata acuma nu se mai da restart poti vedea ce scrie acolo si sa cauti pe internet cum se rezolva aceasta problema.

PS:Daca vrei un tutorial iti dau linkul dar vezi ca trebuie sa astepti 5 secunde si sa dai Skip This Ad ca sa apara saitul si mai jos ai videoclip cu tutorial.
http://www.ultrafiles.net/4voQ

Mult Succes!
Si nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Ce windows? ai bagat drivere?