| floringiolo a întrebat:

Am o placa de baza la un pc/ msi p6n sli platinum, 6gb ram memorie, sursa de 780w, procesor Intel core 2. 93mhz si as dori un sfat ce placa video sa-i pun pentru jocuri

3 răspunsuri:
| TheAndi22 a răspuns:

Pai ai putea pune o placa nVidia (depinde de buget). Dar nu cred ca un GTX 750 Ti sau un GTX 1050 sau un 960/970/980 etc. ar merge pe placa ta de baza.
Ti-as recomanda sa schimbi si placa de baza pentru performante mai bune si pentru ca multe dintre componentele moderne pentru gaming nu mai sunt compatibile cu ea. happy

| floringiolo explică (pentru TheAndi22):

Ceva sa ma ajute la jocuri dar nu foarte mari, ca buget e ok

| TheAndi22 a răspuns (pentru floringiolo):

Ideea ca multe dintre placile video ok pentru gaming nu prea mai sunt compatibile cu placa ta de baza. De aceea zic sa o schimbi daca poti si vrei. happy