| Sponsor2011 a întrebat:

Am o placuta de 4GB de rami si mai vreau sa imi iau una de 8GB, din cate am inteles trebuie sa aiba acelasi voltaj si aceeasi frecventa... Oare are ceva daca o placuta are 4GB si una 8GB?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Nu are nimic atata timp cat e cum spui tu, si cat iti suporta placa de baza un numar mai mare de ram. Recomand sa iei de la eMAG:
http://bit.ly/14RB2K7

1 răspuns:
| edit28 a răspuns:

Nu are nimic daca placa de baza si windows-ul suporta atatia. Oricum, mai mult de 8GB nu cred ca poti consuma orice ai face.