| ALEXWWE a întrebat:

Am o problema, am windows 7 si cand dau volumul (am boxe) la maxim dintr-o data scade la 0 fara sa fac nimic. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca in acelasi timp ai si alte aplicatii de tip VoIP deschise! Ori inchizi aplicatiile de tip messenger, skype...ori setezi din windows sa nu faca nici o actiune asupra sunetului atunci cand un program de tip VoIP o cere. Pentru asta, da click dreapta pe difuzorul de langa ceas (systray) -> sounds -> communications -> aici bifeaza -> do nothing -> Apply -> ok.

Succes!

| ALEXWWE explică (pentru neluL):

Tot scade sad nu asa mult, dar tot scade, pana pe la 50-60%. Am inchis si skype-ul, am facut ce mi-ai zis, tot... dar nu a mers straight face

| neluL a răspuns (pentru ALEXWWE):

Ai bifat -> do nothing-> Apply -> ok -> restart pc? Fa o proba dupa restart.

| ALEXWWE explică (pentru neluL):

Tot scade...

| neluL a răspuns (pentru ALEXWWE):

Cum asculti muzica? Online sau cu windows media player, winamp, vlc, bsplayer? Ce fel de boxe ai?

| N0xEterniS a răspuns:

Incearca asta :

Control Panel -> Hardware and Sound -> Sound -> Audio properties -> Communications tab
Apoi bifeaza '' Do nothing '', apoi Apply si Ok.