| xForSpeedx a întrebat:

Am o problema cu calculatorul... Imi apare un ecran albastru si isi da repede restart. Miam downloadat un program care imi arata temperatura pieselor din unitate ( procesor placa video... etc )
La procesor ( CPU) imi apare in dereptul sau 55 de grade si imi apare o flacara langa el, iar la celelalte 30-33 de grade cu o linie in joc.
Am senzatia sa cred ca am o problema cu procesorul... Procesor (CPU) 2, 6 GHz Dualcore. Va anunt ca nu intru in nici un joc in nimic stau doar pe desktop si am 53-55 temperatura si mie imi apare ca 55.0 e temeratura critica straight face.
Stim cineva cum pot raci procesorul. din bios din ceva. Sau cum sa rezolv problema.
FUNDA!

1 răspuns:
| xWeasel a răspuns:

Schimba ventilatorul poate s-a stricat!