| PirvulescuCosmin a întrebat:

Salut tuturor.
Am o problema cu PC meu. Cand il pornesc, se aprinde tot pana in momentul cand trebuie sa imi afiseze desktop-ul. Atunci ecranul ramane negru si palpaie doar o liniuta in coltul stang sus al ecranului. Am incercat deja variantele: Sa scot pastila de BIOS, sa verific RAMI, coolerul la procesor l-am curatat de praf.
Precizez ca temperatura la procesorul meu in ultimile zile statea la peste 90 de grade constant desi PC nu era fortat mai cu nimic.
Eu tind sa cred ca placa de baza si procesorul s-au dus. Voi aveti vreo idee cam ce ar putea fi!?

Răspuns Câştigător
| CiPiCaO90014 a răspuns:

Nu e nimic greu, mi s-a intamplat si mie, e de la Windows, apasa CTRL SHIFT si ESC dupa dai end proces la explorer.exe si dupa fa un program nou explorer.exe, cam atat sper ca te-am ajutat! bafta in continuare.

| PirvulescuCosmin explică (pentru CiPiCaO90014):

Cativa pini de pe procesor sunt indoiti sad... si ciudat dar procesorul meu era lipit de cooler. Ma gandeam prima oara sa nu se fi dus HDD, dar daca era distrus HDD nu mai pornea pana la afisarea desktop-ului PC, teoretic nu!? iar daca placa de baza s-a dus cum de reuseste sa porneasca restul componentelor!? Apropo eu cand aprind pc pe ecran scrie ca am oar 1 gb de ram dar in el am 3 GB normal

| CiPiCaO90014 a răspuns (pentru PirvulescuCosmin):

Pai daca iti arata asa cu ramii, placile ETC. Poti sa iti iei alt PC, nu iti recomand sa il repari fiindca vei da ma mult pe reparatie decat l-ai luat nou din magazin...