| Reloadu8 a întrebat:

Am o problema cu M2BOB hack intri in hack apas pe butonul PLAY imi intra in joc dar fara hack va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| ionut4chat a răspuns:

Buna, deci sa inteleg...
Iti conectezi hakul... si dupa te trimite la joc!
Asta este normal fiindca majoritatea hecurilor sunt create de GM si la unele le pnce capcana de gen happy dar ar trebui sa nu folosesti BoB unele are in introducere "Troian"
ex:
- Furtul datelor (de ex. parole, coduri de acces, ..etc )
- Instalare software (inclusiv alte programe cu continut malitios)
- Descarcare fisiere
- Incarcare fisiere
- Stergere fisiere
- Modificare fisiere
- etc.
Troienii pot fi instalati prin mai multe metode, cele mai uzuale sunt:

- Downloadarea unor programe
- Siteuri Web care au continut executabil
- Atasamente Email
- Vulnerabilitati ale aplicatiilor (de ex. vulnerabilitati ale: unui browser, player media, sau ale unui soft care permite instalarea troianului )

Pentru prevenirea instalarii si indepartarea Troienilor se folosesc antivirusi specializati pe gasirea si indepartarea acestora.

Ce vreau sa spun e ca deti o aplicatie falsa, cauta alta, si ai grija la virusi...
(Nu ca iti strica windowsul, dar uni iti strica si hardul)
Succes!