| SubZer07 a întrebat:

Am o problema la jocuri sad
pc-ul meu este special de gaming intr-un fel s-au altul
De exemplu ma joc warcraft 3 DAR cand sunt multi la batalie cu magi etc se vede in reluare si nu numai la warcraft Cs nfs fifa etc
Start - run - desplay agp texture acceleration not aviable credeti ca are vreo legatura cu jocurile?
Daca DA vreau sa imi raspundeti corect FUNDA
APROPO PLACA VIDEO DE 2GB

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca este o problema de driver. Ti-ai reinstalat Windows de curand si nu ti-ai instalat driverul pentru placa video?

| Andrei7520152 a răspuns:

Foarte ciudat. eu ma joc warcraft 3 Reign of chaos pe un laptop cu o placa video de 32mb si 512mb RAM, si nu sacadeaza. problema poate fi doar de la drivere si/sau de la directx. E aiurea sa cumperi o placa video de sute de Ron sa joci jocuri care merg si pe placi agp de 16mb sau 32mb vram. Instaleaza windows 7 (doar in cazul in care ai ceva mai vechi, gen win xp sp2) apoi instaleaza ultimul directX (dx11) si driverele video care sunt pe cd