| misu2315 a întrebat:

Am o problema la minecraft. Intru si imi da crash si eroarea asta :
org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated. Am citit pe net si zice sa-mi updatez driverele video. Am facut asta si tot nu merge. Faza e ca aveam windows XP pe 32 bit si imi mergea. Acuma mi-am pus windows 7 cu 64 bit si nu merge. Help!

3 răspunsuri:
| misu2315 explică:

Merci dar am rezolvat C:

| darkwisper a răspuns:

Te duci pe site la producatorul tau de placa video Intel/nVidia/Ati si downloadezi un driver BETA.
Dai reply daca a mers sau nu.

| Alex1003 a răspuns:

Salut!
Este din cauza Windowsului, imi poti spune te rog componentele PC-ului tau?