| R150895 a întrebat:

Am o problema legat de un server Minecraft.

De cateva zile nu mi se mai spawneaza mobii pe nici una drintre world uri. nici ender, nether, etc.
E o problema de configuratie, inainte mi se spawnau. nu stiu ce am facut si nu mai gasesc nici rezolvare la aceasta problema.

Dau fuda!

6 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Mai exact, ce ai facut?
P.S. NU da direct la intrebarea ta raspuns, ai sub mine "Raspunde".

| R150895 explică (pentru TiberiuFasole):

Daca stiam pe unde am umlat si ce faceam nu mai intrebam laughing))
Am facut m-ai multe setari in ultimela vreme nici una nu sa bazat pe spawnatu mobiilor, insa vred ca careva dintre ele aa afecat sa ii zic asa spawnatu.
Momentan am setat pe hard, si se spanwaza foarte rar, pe ici pe colo cate una. NU mi se spawneaza ca inainte, precizez ca si spawn limitu este setat 150, deci aceasta nu este limitat.
Spawn monsters = true.
Recent am deschis si aceasta problema ma cam deranjeaza DNS SERVER pentru cei care ar putea sa vada problema : playmc.freakz.ro

| ReDoNe2910 a răspuns:

Esc--> Options--> Difficulty --> Normal

| R150895 explică (pentru ReDoNe2910):

Pe serverul meu hostat zic

| ReDoNe2910 a răspuns (pentru R150895):

Scrie asa in chat /difficulty 1

| R150895 explică (pentru ReDoNe2910):

Era setat pe easy dar nimic.