| GhitaCelObraznic a întrebat:

Unde pot sa gasesc fortareata din Nether am gaurit tot Netherul si nu am gasit nimic am dar peste 20 de ghasturi si nimic stiu de obicei ca se spawneaza aproape de fortareata dar nu gasesc nimic vreau sa-mi dati cateva sfaturi ce si cum sa fac!

Răspuns Câştigător
| LauraSauLura a răspuns:

Pai... din câte știu eu, se spawneaza spontan și le găsești destul de greu (doar dacă n-ai norocul sa te spawnezi lângă unul) dar asta ar fi părerea mea, adică poate ma înșel poate ca nu, dar joc de mult timp și am destulă experienta happy

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Cred ca sunt singurul jucator care a fost spawnat in halul asta in nether straight face daca ai vedea cat am cautat ti-ai face cruce cred ca as putea recosntruii netherul la cat am minat nether rock

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Asa am pățit și eu happy și mergeam zile în șir, în lumea reala acele zile, și nu găseam și ma enervam happy depinde unde te spawnezi, e exact ca și atunci când îți faci o lume noua, sunt șanse mici sa te spawnezi unde vrei tu

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

In lumea reala m-am spawnat foarte bine am tot ce-mi trebuie doar blaze rods imi trebuie ca sa fac potiuni si sa caut perle de ender ca sa-i transform in ochi ca sa ajung la dragon si am terminat happy

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Faza e ca minecraft -ul nu prea se termina laughing adică te lasa sa continui! Am omorât câțiva ender dragon, și am mers în the end, dar nu prea urmăresc asta, mie îmi place sa stau în lumea aia normala și sa fac în asa fel sa fie cât mai frumos și mai bine, ma axez și pe construcții. big grin

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Ba da dupa ce ai batut dragonul s-a terminat cu mc restul este doar de 4fun ai armurile facute casa pe scurt ucizi tot ce-ti iese in cale eu unul asa faceam cand ma jucam mt2 =]]

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Eu, sa fiu sincera, continuam cu construcțiile, laughing nu prea lăsăm lumea, pur și simplu "o perfectionam" adică, îmi făceam lucruri și mai tari!

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Daca am versiunea piratata pot sa joc co-op sau imi trebuie versiunea originala?

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Sa joci co-op, adică sa te joci pe miltyplayer... happy da, poți! eu ma jucam, apoi am avut original, câștigat de la un concurs, dar a fost piratat, asa ca nu-l mai am, dar în fine, poți intra pe servere dacă e piratat... faza e, ca dacă e de pe beta, te depistează și îți dă amenda, dar poti lua și fără beta, eu îl aveam. îl ai de pe beta?

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Nu l-am downloadat de pe minecraft Romania happydin moment ce am vazut ca e gratis si-n romana am zis de ce nu... am mai jucat co-op cu un prieten dar cand am reincercat nu mi-a mers am schimbat si versiunea dar nimic

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

S-ar putea sa fie faptul ca acorzi prea mulți "gigabite", "megabite" (nu mai știu cum se cheama. Poate giga rami, nu mai știu) oricum, când deschizi minecraftul, îți apare o chestie cu news, îți dă să îți alegi versiunea și numele și câți giga rami ( cred ca asa se zice) acorzi? E un număr acolo, de obicei e 1024 MB sau nu știu care e unitatea de măsură happy, oricum, dacă ai asa, schimba în mai mic, și dacă nu îți merge. Schimba în și mai mic, a
Asa am pățit și eu, dar mi-a zis un prieten Și totul a revenit la normal happy

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Vrei sa jucam in 2 minecraft? big grin Nu sunt cine stie ce dar ma pricep 70% din joc

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Și cât mi-as dori laughing faza e ca sunt a 8-a, și părinții mi-au luat laptopul sad
Ca sa învăț, chestii, chestii :'(
Oricum, dacă as avea cum, as juca... de pe telefon nu se poate happy
Oricum, măcar îmi poți spune în ce clasa ești? (nu o lua personal, happy, dar ar trebui sa știu cu cine as avea "oportunitatea " sa joc big grin

| LauraSauLura a răspuns (pentru GhitaCelObraznic):

Și nu știi tot despre minecraft?! laughing)
Rușine! Rușine am zis laughing)

| GhitaCelObraznic explică (pentru LauraSauLura):

Nu prea joc minecraft thinking dar mi-am zis daca tot il am in PC sa-l termin laughing