| JeRo a întrebat:

Am o problema legata de wireless si de un telefon mobil care tocmai l-am cumparat big grin. Deci problema mea este urmatoarea, in casa am un modem de la romtelecom conectat la pc-ul meu, dar el are si functia de wireless. Eu am un telefon cu wi-fi si as vrea sa ma conectez la wireless-ul din casa mea, dar imi cere o anumita parola care banuiesc ca au setat-o cei de la romtelecom cand au montat modemul. Problema este ca eu nu cunosc aceasta prola si as vrea sa aflu, daca se poate, de unde as putea face rost de ea? As putea-o afla si prin intermediul pc-ului meu sau numai contactand un operator romtelecom?

1 răspuns:
| terorvlad a răspuns:

Incerca google sau vezi in cutia cu routerul tau. daca nu incearca combinatii de genu 0000 admin password 1234.