| JeRo a întrebat:

Am o problema legata de wireless si de un telefon mobil care tocmai l-am cumparat big grin. Deci problema mea este urmatoarea, in casa am un modem de la romtelecom conectat la pc-ul meu, dar el are si functia de wireless. Eu am un telefon cu wi-fi si as vrea sa ma conectez la wireless-ul din casa mea, dar imi cere o anumita parola care banuiesc ca au setat-o cei de la romtelecom cand au montat modemul. Problema este ca eu nu cunosc aceasta prola si as vrea sa aflu, daca se poate, de unde as putea face rost de ea? As putea-o afla si prin intermediul pc-ului meu sau numai contactand un operator romtelecom? Astept reapsunsul vostruwinking. CIne ma ajuta primeste funda.

Răspuns Câştigător
| frumusikgirl1 a răspuns:

Pai eu si am de la romtelecom si uitate in pc vezi ce serie de ruter ai sunt 3 serii una pentru macbook si 2 pentru pc-ri normale si vezi ca pe spatele routeroului sunt cele 3 parolewinking deci nu uita uitate ca trebuie sa scrie seria si cu litere literele acelea conteaza si le gasesti fix pe spate... funda?smug

| JeRo explică (pentru frumusikgirl1):

Chiar daca raspunsul tau a vanit prea tarziu iti voi da funda, pentru ca ai avut amabilitatea sa ma ajuta cu un raspuns coerent big grin. Intre timp sunasem la cei de la romtelecom si am rezolvat problema. Dar multumesc oricumwinking.

2 răspunsuri:
| frumusikgirl1 a răspuns:

Vezi ca in pc iti da seria de la router si vezi ca pe spatele routeroului ai 3 parole 2 pentru calc normal so 1 pentru macbook si vezi care este seria si ia parola de la seria ta si iti va merge:pe. funda?smug