| JeRo a întrebat:

Am o problema legata de wireless si de un telefon mobil care tocmai l-am cumparat big grin. Deci problema mea este urmatoarea, in casa am un modem de la romtelecom conectat la pc-ul meu, dar el are si functia de wireless. Eu am un telefon cu wi-fi si as vrea sa ma conectez la wireless-ul din casa mea, dar imi cere o anumita parola care banuiesc ca au setat-o cei de la romtelecom cand au montat modemul. Problema este ca eu nu cunosc aceasta prola si as vrea sa aflu, daca se poate, de unde as putea face rost de ea? As putea-o afla si prin intermediul pc-ului meu sau numai contactand un operator romtelecom? Cine ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ai 2 posibilitati: 1. sa spargi parola cu forta. 2. sa accesezi in IE adresa: 192.168.1.1 si cauti pe acolo pana gasesti parola. Dupaia o modifici si si salvezi, dai log out si gata.

| kittyshor a răspuns:

M-am batut de aceeashi problema...nu stiu ce-i de facut...

| JeRo explică (pentru kittyshor):

Am aflat pana la urma raspunsul la problema mea si am crezut ca poate iti va fi si tie de folos, pe spatele modemului se afla doua parole, iar una din ele este cea de la wirelesswinking.

| sergiu456 a răspuns:

Intreba-l pe cine la instalat sau la romtelecom sau cauta pe google
ruter wi-fi hack si alege