| Albeert a întrebat:

Am o problema uriasa! Am win7 x32, placa audio AMD High Audio Device si de cateva saptamani tot nu-mi merge sunetul nici in boxe nici in casti... asa ca am cumparat un cablu HDMI si audio-video a mers perfect timp de cateva zile.A inceput sa se auda cand deschideam PC ca la TV "cu purici"... si acu nu mai merge nici HDMI.

Va rog frumos ajutati-ma nu mai rezist fara audio.

Mentionez ca toate cablurile sunt bine inpinse in unitate.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Suntem de acord cu tine dar este o problema de conpatibilitate drivere. Ia-ti aida, vezi ce placa audio ai happy si apoi downlodeaza driverul pentru ea. Daca nu faci tu asta o sa-ti ofere erori mereu.

| Albeert explică (pentru MeConstantine):

Am aida, driveri sunt instalati, tot nu merge am incercat de mult solutia asta, nu sunt chiar asa de retard...

| MeConstantine a răspuns (pentru Albeert):

Buna,
Nu inseamna ca esti retard ci ca trebuie sa dezinstalezi driverul de placa audio de tot, dai restart si faci o instalare curata.

| Diemm_Carpee_1977 a răspuns:

Salut,uita-te,totusi cu atentie la setarile de sunet, bafta.