| TheNewSebastian a întrebat:

Am primit de la cei cu internetul un router. Pe contract scrie ca am viteza de 6 mb/s dar nu am doar 100 kb/s downloadul. Daca schimb routerul cu un modem se modifica viteza? routerul are 4 iesiri si wireless si cred ca imparte viteza... happy funda cine stie

1 răspuns:
| Bianka4U a răspuns:

Nu modifica nimica, nu lua router, ca si eu am 100kb/s si imi descarca undeori si cu 5, 6 si 6 mega, e de la net, vine mai bine sau nai prost, nu de la router.