| AdrianHAHA a întrebat:

Am primit un router wireless SMC de la cineva. Eu am deja internet de la UPC 100mbps. Acum cand am conectat routerul wireless si toate cele, am net wireless in casa cum doream, doar ca viteza de pe PC e mult mai mica si merge mai greu. Cum fac sa am viteza normala de 100 mbps pe calculatorul principal si wireless in casa?

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

E posbil ca routerul sa-ti limiteze viteza la 54 mbps, nu stiu exact ce model de SMC ai, dar mai toate modelele mai vechi de routere limiteaza viteza prin wireless la 54 mbps.

| AdrianHAHA explică (pentru laurentiu80):

Adevarat. Scrie ca are viteza de 54mbps. Partea buna e ca e de la un prieten de familie si nu l-am platit inca. Daca il dau inapoi si imi iau unul de o viteza mai mare ( peste 100mbps ) voi avea viteza normala pe PC, nu?