| polferis a întrebat:

Am router dlink wireless si de 5-6 ori pe zi imi apare o fereastra sa ma conectez la broadband. Cand apare imi pica net-ul. Nu mai am nici prin cablu. Singurul remediu este sa-i dau restart. Ori asta nu-i bine de loc de atatea ori pe zi! Ma poate ajuta cineva? Va rog foarte mult! Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| demicsabi a răspuns:

Mie Dlinkurile numi plac deloc... au probleme asemenea si altele din soft.
Dar incearca sal resetezi (pe net poti afa cum trebuie, dar problema si singur te descuri. De aceea zic asa ca unele routere vor sa tii butonul apasat de ex 20 sec, altele atunci se reseteaza cant nu sunt sub tensiune). In d link nu stiu unde, dar este o optiune la tipul conexiuni, daca el este conectat pe un sistem cu pppoe. E optiunea ca sa fii conectat permanent.