| NeCunoscutul329 a întrebat:

Miam cumparat un router wireless dlink DIR 600, l-am instalat, insa atunci cand ma conectez se conecteaza insa cand intru in browser apare o pagina cu the page is not available, indiferent de ce site as da. Imi puteti spune va rog la ce setare sa umblu?

7 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Urmeaza cu strictete pasii din manualul de utilizare al router-ului! sigur nu l-ai configurat cum trebuie! bafta!

| AlexCrb a răspuns:

Posibil ca providerul tau de internet sa limiteze accesul la internet pe baza adreselor MAC. Ai putea sa suni la ei sa vezi.

| JoRdan23 a răspuns:

Daca ai net de la romtelecom acceseaza 192.168.1.1 daca nu,, intra in Control Panel --> network and internet conections --> network conections --> local area connection,, iei IP-ul tau,, il accesezi in browser,, ar trebui sa fie ceva gen wan setting,, daca nu ai dai la toate pana gasesti username si parola,, si le pui pe cele de pe contractul de la internet,, big grin big grin funda?big grin

| Th3H4ckerB0y a răspuns:

Schimbal. Funda

| Th3H4ckerB0y a răspuns:

Schimbal. e semnal slab FUNDA

| BoDoSeLLL a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Ai grija ca atunci cand introduci datele de la internet, o sa iti zica ca nu sunt introduse corect si poti da Ignore ( sa nu te poti conecta da sa configurezi ) si Inapoi ( sa reincerci sa adaugi ). Aceasta problema provine de la providerul de internet care iti ofera un accest limitat la internet. Gen, doar ce dau ei, nimic alceva. Funda daca vrei.

| Radu1515 a răspuns:

Poate sa fie de la drivere