| Lucian2990 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari :
Cat costa un Procesor i5 sau un Procesor Dual-Core?
Care este mai bun si mai ieftin?
Unitate sau Laptop?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Procesoarele I5 incep de la 600 lei si ajung pana la 1.100 lei
Procesoarele Dual-Core incep de la 200 lei si ajung pana la 400 lei
Procesoarele I5 sunt si ele Dual-Core doar ca-s mai performante si au arhitectura diferita.Mai ieftin este Dual-Core, mai bun este I5.
Pentru performanta cu bani putini, flexibil, upgradabil, ușor de reparat aleg desktop.
Pentru mobilitate/portabilitate, silentiozitate, consum redus de energie aleg laptop.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Procesoarele i5 sunt de mai multe modele si mai multe frecvente. Cele dual core la fel. Cele i5 cred ca sunt mai bune. Eu aleg unitatea.

| Dorueraluat a răspuns:

Nu merge pe laptop niciodata pentru upgrade-uri. Aici sunt niste procesoare i5. Pretul creste cu cat este mai bun. http://www.emag.ro/search/procesor%20i5