| anonim_4396 a întrebat:

poate se gaseste cineva sa imi dea vreo idee, eu am 2 calculatoare in casa in camere diferite, amandoua sunt legate la net prin intermediul unui router, cel de la mine din camera unde se afla si routerul e conectat prin rj45, iar celalalt e prin stick wireless, cum pot face in asa fel sa pot sa vad ce se face pe calculatorul celalalt fara sa isi dea seama ca eu urmaresc pe al meu? ma gandeam la programul control de la distanta dar la acel program trebuie sa amplasez in calc celalat un trojan si nu am facut nimica, plus ca daca il sting si il aprind se schimba IP-ul si trm sa ma mereu la el sa intru pe google sa ii aflu ip sau cred ca pot vedea si din router ce ip are, imi puteti sugera cateva idei cu cateva programele?

2 răspunsuri:
| xtreme95 a răspuns:

Pentru ip foloseste un program sa iti schimbi ip (proxy) cum se fol si la mai multe servere. Ipul tau se poate schimba dupa restart da pui sa ti se porneasca programul sa iti creeze un alt ip (acelasi ip de fiecare data) si sa il folosesti pe ala sa te conectezi.

| JohannesZu a răspuns (pentru xtreme95):

Poi si cum se numeste acel program?