| rolanddan12 a întrebat:

Am si eu o intrebare putin mai stupida dar la care sper ca imi veti raspunde. Nu ma pricep eu prea bine in it dar va cer putin ajutor. Deci am un laptop de la Asus care are un Intel CORE I5 7th Gen si acest procesor are un Intel hd graphics care este placa video integrata. Dar eu am in laptop si o placa video NVIDIA GEFORCE 940 MX si problema este ca nu stiu cum as putea sa renunt la placa video integrata si sa trec pe NVIDIA.ca mie imi merge laptopul pe acel hd graphics dar eu vreau sa imi mearga jocurile si laptopul pe placa video adica NVIDIA. cum pot face acest lucru. mersi anticipat!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai driverul de la nVIDIA instalat in momentul cand intri in jocuri ar trebui sa faca swap pe nVIDIA de pe placa integrata, totusi nu te astepta la cinestie ce performante pentru ca placa aia video nu e chiar asa de stralucita.

O alta varianta ar fi sa setezi din nVIDIA control panel sa ruleze aplicatiile de pe ea.