| Timotey99 a întrebat:

Am si eu o problema ca intru in prototype 2 si gta 4 la inceput am un lag foarte mare dar dupa 10 min nu mai am aproape deloc ce pot face caci doar aceste jocuri imi merg cu lag.

Pc meu are Intel pentium dual core G630 2.7 ghz, nVIDIA geforce 440 1GB DDR5, si 4GB ram.

Stie careva cum fac sa nu mai am lag la inceput.Dau funda!

1 răspuns:
| Gamer2015 a răspuns:

Posibil sa ai prea multe programe care ruleaza in background descarca o aplicatie pentru desktop ceva de genul app kill va ajuta..sau curata pc.ul de praf e posibil sa ajute...ori sa fie vb ca jocului sa nu ii plk cv setari facute, sistemul tau e destul de identci cu al meu si imi face cam la fel. daca modific setarile in joc se comporta alfel, sau ia o aplicatie de urmarit temperatura placii video si de vazut cate fps-uri ai in joc pe parcurs ca sa iti faci o idee sau ia in calcul schimabrea sau adaugarea unu hdd sau a unui sshdd mai mare sau puneti un ssd cel mia ieftin e 200 si cv de lei si va ajuta pc-ul ff mult in sistem daca vei avea win-ul pe el