| Timotey99 a întrebat:

Am si eu o problema ca intru in prototype 2 si gta 4 la inceput am un leg foarte mare dar dupa 10 min nu mai am aproape deloc ce pot face caci doar aceste jocuri imi merg cu lag.

Pc meu are Intel pentium dual core G630 2.7 ghz, nVIDIA geforce 440 1GB DDR5, si 4GB ram.

Stie careva cum fac sa nu mai am lag la inceput.

2 răspunsuri:
| Mingo a răspuns:

Lag-ul e cauzat de :
1. Memoria plina a calculatorului

SI

2. GHz pe care ii ai trebuiesc inlocuiti cu uni de genul ( 2.80 - 3 GHz CUAD CORE )

Ti-am lasat cateva site-uri pentru grafica la :
1. Grand Theft Auto IV (http://nelimitat.wordpress.com/2008/12/03/gta-iv-pe-pc/)

2.Prototype II (http://www.yougames.ro/......pe-2.html)

Sper ca te-am ajutat... bafta;)

| Timotey99 explică (pentru Mingo):

Am 500 GB hdd si nu este deloc plin mai am peste 200 GB liberi in pc si nu conteaza frecventa la procesor ca poti sa ai Intel pentium 4 cu o frecventa de 2.8 ghz este un procesor foarte prost deci nu are de aface cu frecventele si de ce neaparat cuad core ca mie imi merge bine si la far cry 3 care iti cere Core i7-2700K 4-Core 3. 50GHz si e mai bun ca al meu dar vreau sa spun ca imi merge la ultra fara probleme dar nu inteleg de ce chiar la prototype 2 si gta 4