| Yurnero a întrebat:

Am si eu un laptop Asus PRO59L T1500 cu 1.86 GHz, memorie RAM 2 GB, OS(sistem de operare) Windows 7 dar am o problema la jocurile:
-WarCraft 3 Frozen Throne(DotA) imi merge foarte greu
-Counter-Strike 1.6 am lag 90-100 straight face

Puteti sa-mi spuneti ce sa fac? sad

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| solumaam a răspuns:

Nu mai juca jocurile astea pentru ca in curand placa video va plesni ...laptop-urile nu sunt pentru jocuri care solicita video mult!
Placile video nVidia sunt renumite la asa ceva, chiar daca in caracteristici spune ca este laptop gaming te sfatuiesc sa nu joc jocuri care incing placa video, din cauza temperaturii mari se dezlipesc bilele de contact si vei ramane fara laptop!
La tine nu merg jocurile astea pentru ca nu ai memoria video necesara si daca in timpul jocului se incinge prea tare in zona tastaturii este clar ca va ceda!

| domnulgest a răspuns:

Cei cu jocurile aste frate counter strike si warcraft
apucate de jocuri noi maa
precum:gta iv online
mafia 2
halo 3
mafia 2 modificat
call of duty black ops
medal of honor 2010
counter strike e cel mai naspa joc care l-am vazut in viata mea in afara de chat sau de alte chesti e cel mai naspa waa joaca bournout paradise online

| xXWyKyXx a răspuns:

In primul rand imi cer scuze pentru ca nu stiu ce ai putea face la WarCraft dar stiu ce ai putea face la cs.
In primul rand descarci asta http://download.cnet.com/......30932.html

Apoi va trebui sa dai un restart la pc. Dupa ce ti sa repornit pcul dai click dreapta pe desktop si o sa iti apara "Nvidia Control Panel"

Dai click acolo

O sa gasesti in acea fereastra 3 optiuni tu o alegi pe a doua si dai langa "Take me there"

Apoi o sa dai in jos si o sa gasesti Vertical sync " si alegi Force off

Sper ca te-am ajutat bFt