| mihaiwz98 a întrebat:

Am un buget de aproximativ 6-7 milioane si as vrea sa-mi schimb procesorul care e cam depasit in gaming.Placa mea de baza este Asus p8h61 m lx3 plus r2.0 si are soclu 1155. Vreau sa-mi recomandati un procesor pentru gaming in acesti bani.Ma intereseaza intr-o mica masura multi-taskingul ca din cand in cand mai ascult muzica cand ma joc dar in principal gaming.Pana acum am in vedere g3258 si i3 4160 sau 4170 dar ele sunt pe soclu 1150 si nu stiu daca sunt compatibile.
Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Robert2090 a răspuns:

Am ceva perfect pentru tine si e si socket 1155 si costa si doar 400 lei+15 lei transprot http://www.okazii.ro/......a174683365