| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Am un laptop de toată jena, îl urăsc.Processor Intel pentium n3710 și placa video Intel hd graphics 405.Am lag și in Windows și in google și peste tot.De când l-am cumpărat la ce componente proaste are INI merg jocurile super rău iar și așa îmi merg oribil(ma enervez ii dau doi pumni și îl închid).Am windows7.Cum fac sa nu mai am nimic in pc(sa nu pierd windowsul) și cum ii cresc măcar puțin performanțele? (sa nu mai am lag in Windows și peste tot și sa îmi meargă jocurile măcar samp:60fps(low)
Minecraft 60fps(low)
Cs go 30 FPS (low)

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

Probabil n-ai folosit cooler, ceea ce e dăunează mult, un laptop fără cooler nu funcţionează nici pe departe la capacitate maximă.

Curăţă-l de praf în interior, ia un cooler şi schimbă-ţi hardul. poate să fie şi ăla problema.

Dar la ce specificaţii are, nu mai are rost să bagi bani în el.

Mai bine iei un PC second hand la 1000 lei şi joci SAMP, Minecraft şi GO pe Medium lejer în 60 FPS