| Pintea_Razvan_1985 a întrebat:

Am un laptop HP probook 4540s 3110M cu o placa de baza 17F6(U3E1) DDR3 si vreau sa imi cumpar si sa imi adaug o memorie ram Kingston 8GB DDR3 1600mhz CL11. Ar trebui sa mearga nu? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur!

| Pintea_Razvan_1985 explică (pentru lpavel):

Sper ca nu glumesti.Nu vreau sa imi irosesc banii si dupa aceea sa vad ca nu merge. Apropo, codul memorie ram curenta de 4 ram este KDAXC8... ideea e ca are C8 si asta ar insemna ca este CL8 banuiesc iar placa de baza are CL11.

| Pintea_Razvan_1985 explică (pentru lpavel):

Si ai idee cum aflu ce alte memorii ram mai suprta daca stiu ca placa de baza e Hewlett-Packard 17F6 (U3E1).Pentru ca pe google nu gasesc nici un site despre asa ceva.PS placa de baza e versiunea A1018C1100

| lpavel a răspuns (pentru Pintea_Razvan_1985):

Daca ramii care ii ai acum sunt DDR3 atunci tot DDR3 ai nevoie si va fi compatibil asta e sigur! Restul NU conteaza... Bafta!

| Pintea_Razvan_1985 explică (pentru lpavel):

Multumesc Mult