| raduc71 a întrebat:

Am un PC-Desktop Akoya Medion E 4050 D cu:
-placa de baza Fintek MS-7748 (0x000001A7 - 0x005F24B8) LPCIO Model: F71808A,
-procesor AMD A8-3800 APU with Radeon (tm) HD Graphics 2. 4GHz
si as vrea sa fac un upgrade la placa video cu una MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E. Imi puteti spune va rog daca placa video este compatibila cu placa de baza si daca acest upgrade functioneaza fara probleme?
Cu multumiri,
Radu

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil e compatibila, vezi ca placa ta de baza sa suporte PCI Express, mai ales daca e 3.0 e cel mai bine. Daca e mai jos de 3.0 nu folosesti placa video la maximul potential, si o sa o pui degeaba.E cam greu de gasit un detaliu despre placa ta de baza.