| kamath a întrebat:

Am un pc f slab al unui nepotel. Este AMD Sempron 3000+, 1 gb Ram, placa video incorporata de 64ram. Configuratia actuala nu permite vizualizarea filmuletelor de pe Youtube nesacadat chiar daca cu rezolutie minima(360). Stiu ca pt HD trebuie minim dual core, dar nu vreau HD ci doar vizualizare la rezolutie mica nesacadat. Intrebare: Schimbarea placi video poate atinge scopul propus, chiar daca procesorul ramane acesta? deci ar putea o placa video scoate dezavantajul acestui procesor prost? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| rhino50 a răspuns:

Placa video integrata nu poate fi schimbata.Iar tie iti merge sacadat din cauza performantelor slabe ale pc-ului nu din cauza placii video.
Asta te-ar putea ajuta:
http://playtech.ro/......-de-linux/