| Iuly2001 a întrebat:

Am un PC vechi cu 256 mb ram, 64 mb placa video si procesor 1.80 Gh Single core. Vreau sa imi spuneti cat mai multe jocuri pe care le pot rula pe acest computer.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| c0ton a răspuns:

Hai ca exista speranta pentru tine : Half Life 1
Half Life: Blue Shift
Half Life: Opposing Force
Team Fortess Classic
Minecraft (totu la minim+ optfine totu la minim in fereastra) - nu prea se merita sa joci jocul asta
Counter-Strike 1.6
Half Life 2
GTA San Andreas (joci cu Widescreen Fix daca ai ecran de 1920x1080)
GTA Vice City
GTA III
Area 51
Doom 3
Doom 3 :Resucrattion of Evil
Need For Speed: Most Wanted
Need For Speed: Carbon
Far Cry 1
Need For Speed : Underground
De la CoD 1 pana la 5
Postal 1
Postal 2
Day of Defeat
Unele gen CoD s-ar putea sa mearga mai greu dar restul merg bine mai ales cele pe Gold Source

| Iuly2001 explică (pentru c0ton):

Mersi mult!

5 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Poti incerca:
1. Masini: NFS (Underground, 2, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2), Driving Speed 2.
2. Sandbox: Minecraft, Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Battlefield Play4FREE, Call of Duty ( 1, 2), CS 1.6, CS Source, Team Fortress 2.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2007).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca:
- Ballistic;
- Freefall Tournament;
- Contract Wars;
- Uber Strike;
- Red Crucible 2;
- Rush Team;
- CS Portable (exista si pentru android);
- The West;
- Goodgame Empire;
- Grepolis.
Si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome. Funda?

| YoChriss a răspuns (pentru YoChriss):

Scuze... M-am grabit si am pus niste jocuri din greseala: Driving Speed 2, Battlefield Play 4 FREE, Team Fortress 2, si FIFA toate pana in 2005 nu pana in 2007. Si din jocurile browser am gresit: Ballistic, Freefall Tournament, Contract Wars, Red Crucible 2 si Rush Team. Scuze de greseala.

| Iuly2001 explică (pentru YoChriss):

Unity 3D nu imi merge din pacate, dar mersi pentru jocuri!

Răspuns utilizator avertizat