| king5151 a întrebat:

Am vazut pe tiktok ca e un baiat care vinde conturi de paypal de ex cu balanta de 50 de euro pe 50 de lei, am vorbit cu el la telefon si pare legit intr-un fel, cred ca daca ar da teapa s-ar feri sa nu-si foloseasca vocea, in alt fel mi se pare absurd sa dai 50 de euro pe 50 de lei laughing pareri? Nu ar fi mare pierdere 50 de lei

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa te maturizezi Mann

| LPCTSTR a răspuns:

Si daca se afla ca ai folosit bani dintr-un cont furat (ca sunt furate, evident)? 50 de lei fac 2-7 ani de inschisoare? Poate nu acum, si poate nu inchisoare ci amenda, atunci inca ar merita?

| johnnny123 a răspuns:

"pare legit" :-)))))))

Și ce anume îți pare "legit" la un om care vinde conturi furate cu 50 de lei (sau nu vinde nimic și doar îți ia 50 de lei)?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sunt conturi furate. Sau te pacaleste. Gandeste-te ca iti fura cineva cardul care are 50 de euro e el. Il cumpara un putzuflender cu 50 de lei, bucuros ca a facut afacere. Il prinde politia, si fiindca el e cel care a folosit banii tai, el va fi principalul vinovat.

| king5151 explică (pentru MihaiSpeedster):

Tarziu, am luat teapa, asta e, nu e mare pierdere 50 de lei

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru king5151):

Lectia învățată E mai importantă decât pierderea. Nu mai pune botul la harneli

| AgentTorque a răspuns (pentru king5151):

Ce sa spun bravo